skip to Main Content
Dieta Dash - najzdrowsza dieta Świata?

Dieta Dash

Najzdrowsza dieta Świata?

Kliniczny dietetyk tab
Kliniczny Dietetyk

Dieta DASH od 7 lat uznawana jest za najzdrowszą na świecie. Znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu przygotowanym przez wybitnych ekspertów z całego świata z dziedziny medycyny i dietetyki. Obfituje w pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce, orzechy, oleje roślinne, niskotłuszczowe przetwory mleczne, mięso drobiowe, ryby, nasiona strączkowe, błonnik, magnez, wapń czy potas. Dla odmiany ogranicza spożycie soli, słodzonych napoi, słodyczy i nasyconych kwasów tłuszczowych, których głównym źródłem są produkty wysoce przetworzone typu fast food, czy tłuste czerwone mięso. Powstała jako sposób żywienia w walce z nadciśnieniem. Dziś polecana jest także w profilaktyce zaburzeń lipidowych zapobieganiu cukrzycy, chorobach sercowo – naczyniowych.

Jest odpowiednia przy redukcji masy ciała i dla osób w każdym wieku. Sprzyja wydłużeniu życia. Nie wymaga stosowania specjalnych produktów opiera się na nieskomplikowanych przepisach kulinarnych.
Większości z nas dieta kojarzy się z wyrzeczeniami oraz rezygnacją z produktów dającym nam przyjemność, a to gotowy przepis na niepowodzenie. Dieta DASH może być doskonałym rozwiązaniem. Eliminujemy tylko słodycze, słodzone napoje, mięso i jego przetwory, ograniczamy sól, do naszego planu dnia dołączamy ruch i przepis na sukces gotowy. Korzyści zdrowotne zauważymy już po dwóch tygodniach.

Z przyjemnością pomogę w ułożeniu planu żywieniowego dopasowanego do potrzeb zdrowotnych i stylu życia. Kluczem do sukcesu jest zawsze zbilansowana dieta, ułożona przez dietetyka klinicznego.

Kliniczny Dietetyk

Kontakt

Prześlij swoje dane, a kliniczny dietetyk skontaktuje się z Tobą w najbliższych czasie. Pamiętaj, że wszystkie dane, które podajesz online, telefonicznie lub bezpośrednio objęte są tajemnicą lekarską.

Back To Top