skip to Main Content
Dieta może być lekiem Kliniczny Dietetyk

„Żywność może być lekiem, a lek żywnością” – Hipokrates

właściwe odżywianie się kluczem do zdrowia

Kliniczny dietetyk tab
Kliniczny Dietetyk

Nasze właściwe odżywianie wpływa na utrzymanie dobrego stanu zdrowia, zapobiega wielu chorobom, a także zaspokaja potrzeby emocjonalne. Od wielu lat produkowana jest żywność funkcjonalna, która wpływa pozytywnie na nasze procesy fizjologiczne organizmu.
Żywność funkcjonalna to żywność naturalna, zmodyfikowana lub wzbogacona, która poza dostarczaniem składników odżywczych korzystnie wpływa na zdrowie, tzn. może poprawiać stan zdrowia i samopoczucia i/lub zmniejszać ryzyko rozwoju chorób, zwłaszcza tzw. cywilizacyjnych. Żywność funkcjonalna musi przypominać żywność konwencjonalną nie są to tabletki ani kapsułki, ale część składowa prawidłowej diety.

Ze względu na przeznaczenie żywność funkcjonalną dzieli się na:
-produkty niskosodowe,

-niskoenergetyczne,

-o obniżonej zawartości cholesterolu

-wysokobłonnikowe

-bogate w pro− i prebiotyki

-wzbogacone w kwasy tłuszczowe n−3

-wzbogacone w witaminy antyoksydacyjne oraz zawierająca inne naturalne przeciwutleniacze

Dieta może być lekiem Kliniczny Dietetyk

Uzupełnienie codziennego jadłospisu pomaga w prewencji i leczeniu miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, nadwagi i otyłości, chorób jelit i wielu chorób cywilizacyjnych.

Żywność funkcjonalna zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce jak i całej Unii Europejskiej. Przyczynami takiej sytuacji są m.in. wzrost świadomości nas konsumentów co do związku między zdrowiem a odżywianiem. Do naszego codziennego jadłospisu możemy wprowadzić produkty dla nas bezpieczne, mające wzmocnione działanie, pomagające w osiągnięciu oczekiwanego celu.

Kluczem do sukcesu jest zbilansowana, indywidualna dieta, ułożona przez dietetyka klinicznego.

Kliniczny Dietetyk

Kontakt

Prześlij swoje dane, a kliniczny dietetyk skontaktuje się z Tobą w najbliższych czasie. Pamiętaj, że wszystkie dane, które podajesz online, telefonicznie lub bezpośrednio objęte są tajemnicą lekarską.

Back To Top